گواهی ISO TS 16949 چیست؟

ISO-TS-16949 چیست

ISO / TS 16949، AVSQ، EAQF، VDA6 و QS-9000 استانداردهای خودروسازی محلی و ملی مختلف و اصول مدیریت کیفیت ایزو 9001 تحت یک استاندارد واحد.

ISO / TS 16949: استاندارد 2009 (قبلا ISO / TS 16949: 2002) یک استاندارد جهانی است که توسط نیروی کار بین المللی خودرو (IATF) تهیه شده است که از تولید کنندگان و موسسات تجاری جهان تشکیل شده است. این سیستم مدیریت کیفیت است که الزامات طراحی، توسعه، تولید و مونتاژ و خدمات مرتبط با خودرو را در صورت لزوم تعیین می کند.

صنعت خودرو / موتورسیکلت یکی از پرسرعت ترین صنایع در جهان است. این کار تحت فشار بر هزینه و زمان قطع می شود. تأمین کنندگان تأمین کننده ضروری است نه تنها برای تولیدکنندگان خودرو / موتورسیکلت بلکه برای تمام سازمانهای دیگر در زنجیره تامین. همه آنها نیاز به تامین کنندگان دارند که فرایندهای خود را کنترل می کنند، نیازهای ویژه مشتریان خود را درک می کنند و تمرکز خود را بر بهبود مستمر می کنند. صدور گواهینامه مناسب سیستم مدیریت شما مزیتی واضح نشان می دهد که شرکت شما با این معیارها مطابقت دارد.

ISO TS 16949 سیستم مدیریت کیفیت خودرو اساسا سیستم مدیریت کیفیت و استانداردهای ISO TS 16949 و استانداردهای ISO 9000 دارای ویژگی های مشترک در بسیاری از نقاط می باشد. با این حال، استاندارد ISO 9000 یک استاندارد عمومی است و می تواند به شرکت های هر بخش اعمال شود. استاندارد ISO TS 16949 فقط برای شرکت های فعال در بخش خودرو اعمال می شود. استاندارد ISO TS 16949 مبتنی بر استاندارد ایزو 9000 است و یک سیستم است که فقط نیازهای تولید کنندگان خودرو را تعریف می کند.

ISO-TS-16949-2009

زیر نیازمندی های استاندارد ISO TS 16949، اما نه استاندارد ISO 9000:

کارخانه، برنامه ریزی کارخانه و تجهیزات
تمیز کردن و تنظیم امکانات تولید
کنترل مشخصات فنی
بررسی بهره وری در فرآیندهای کسب و کار
تجزیه و تحلیل نوع و اثرات اشتباهات در مطالعات تولید و طراحی
تعیین توانایی تولید شرکت و تجزیه و تحلیل ریسک محصول
آماده سازی برنامه های عملیات اضطراری برای موقعیت های غیر منتظره
تهیه و اجرای طرح های کنترل
تعیین وظایف، مقامات و مسئولیت های نماینده مشتری
انگیزش و توانمندسازی کارکنان

شرکت هایی با گواهینامه ISO TS 16949 شرایط مورد نیاز یک استاندارد مشترک و سازگار در بخش صنعت خودرو را برآورده می کنند. این سیستم کیفیت محصول و فرآیند را در زنجیره تامین کنندگان بهبود می بخشد. این همچنین اعتماد جهانی را ایجاد می کند. از آنجا که استاندارد ISO TS 16949 به یک استاندارد پذیرفته شده در بازار جهانی تبدیل شده است، همچنین مزیت رقابتی در شرکت های تامین کننده را به دست می آورد. هدف ما این است که بیش از انتظارات مشتری و ارائه رضایت مشتری.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *