همکاری کوالکام، ویستئون و ECARX برای توسعه کابین دیجیتال هوشمند خودرو

دو کمپانی آمریکایی ویستئون (Visteon) و کوالکام با همکاری شرکت چینی ECARX به توسعه کابین دیجیتال پیشرفته برای خودروها خواهند پرداخت. این کابین هم در مدل‌های مجهز به موتور احتراق داخلی و هم در مدل‌های الکتریکی قابل استفاده خواهد بود.

همکاری کوالکام، ویستئون و ECARX برای توسعه کابین دیجیتال هوشمند خودرو

در این همکاری سه جانبه، سیستمی هوشمند و مبتنی بر یک پلتفرم با هدف رقم زدن تجارب شخصی‌سازی شده برای رانندگان توسعه خواهد یافت.

این سیستم از نسل سوم پلتفرم اختصاصی اسنپدراگون برای خودروها و نسل آتی سیستم SmartCore شرکت ویستئون سود خواهد برد. سیستم SmartCore برای مدیریت جداگانه چند نمایشگر و اپلیکیشن در داخل کابین کاربرد دارد.

شرکت ویستئون که در سال ۲۰۰۰ از فورد مشتق شده، در زمینه ساخت تجهیزات و قطعات الکترونیکی مخصوص خودرو فعالیت می‌کند

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ویستئون یعنی ساچین لاواند (Sachin Lawande) درباره این همکاری گفته:

«تعامل ما با ECARX و کوالکام در زمینه کابین هوشمند، به تولید تجارب دیجیتال جدید برای کاربران منجر خواهد شد. ویستئون نسبت به همکاری با ECARX و کوالکام رضایت دارد. تیم‌های ما در کنار هم سرعت بالایی از توسعه، طراحی و یکپارچگی را به نمایش گذاشته و متعهد هستند که با بهره‌گیری از تکنولوژی و خلاقیت، تجربه‌ای از یک کابین با کیفیت را برای کلاس‌های مختلف فراهم کنند».

ECARX از زیرمجموعه‌های شرکت چینی جیلی به شمار می‌رود

حتما می‌دانید کوالکام یکی از پیشتازان و بزرگ‌ترین سازندگان تراشه در جهان است. این کمپانی آمریکایی که بیشتر با پردازنده‌های اسنپدراگون شناخته می‌شود، در سال‌های اخیر به صنعت خودرو نیز ورود پیدا کرده و سعی دارد نقشی پررنگ در آینده آن ایفا کند.

همین هفته قبل بود که این شرکت با امضای قراردادی از گسترش سطح همکاری‌های خود با جنرال موتورز خبر داد. بر اساس این قرارداد، دو برند صاحب‌نام در زمینه سیستم‌های کمکی راننده، قابلیت‌های مربوط به سیستم اینفوتینمنت و تکنولوژی ارتباط خودرو با اشیا همکاری خواهند کرد.

ناگفته نماند جنرال موتورز تنها خودروسازی نیست که کوالکام با آن همکاری می‌کند. این شرکت همکاری‌هایی با ۲۰ شرکت خودروسازی از سرتاسر جهان دارد و تخمین زده می‌شود در حال حاضر حدود ۱۵۰ میلیون خودرو در دنیا به چیپ‌های آن مجهز هستند.

منبع: دیجیاتو

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *