وبلاگ - آخرین اخبار

ارتقای توانمندی در خودروسازی با وجود اعمال تحریم‌ها

ارتقای توانمندی در خودروسازی با وجود اعمال تحریم‌ها

روابط عمومی ایدرو‌: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل ایدرو گفت: با وجود تکانه اولیه آغاز تحریم‌ها در سال‌های ۹۸ و ۹۹، صنعت خودروی کشور با تکیه بر تجربیات همکاری‌های بین‌المللی و تمرکز بر داخلی‌سازی قطعات به سطح بالاتری از توانمندی دست یافت.
ایدرو-پارس اگزوز

 محسن صالحی‌نیا در بازدید از گروه سایپا کاهش ۹۰درصدی تعهدات معوق خودروهای فاقد شرکای خارجی از سال ۹۸ تاکنون را بسیار مهم ارزیابی و بر رعایت حداکثری حقوق مصرف‌کنندگان با ایفای به‌موقع تعهدات و افزایش کیفیت محصولات تاکید کرد. صالحی‌نیا توسعه کمی و کیفی محصولات خودروسازان در سال جاری را نیز نشانه‌ای از تلاش صنعت خودرو برای کسب رضایت بیشتر مشتریان برشمرد که اگرچه قابل تقدیر است اما باید روند بهبود خود را با شیب بیشتر دنبال کند. وی اجرای جسورانه توقف تولید پراید در اوج سال‌های تحریم و افزایش تیراژ روزانه بیش از ۱۳۰ درصدی به نسبت سال ۹۷ در سایپا را نمونه‌ای از قابلیت پویایی و انعطاف‌پذیری صنعت خودرو برشمرد.

به گفته رئیس دستگاه سیاستگذاری تولید خودروی کشور، توجه به شرایط سخت این صنعت ناشی از تحریم‌های بین‌المللی و محدودیت‌های کرونا ارزش این تغییرات را دوچندان می‌کند. بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۲۳۶ هزار و ۳۵۵ دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان خرداد ۱۴۰۰ و رشد ۵/ ۹ درصدی آن در هم‌سنجی با پارسال است. برپایه این گزارش، در بهار امسال تولید انواع خودروی سواری با ۲۱۷ هزار و ۳۵۳ دستگاه، رشد ۴/ ۹ درصدی ثبت کرد. خودروی سواری با ۹/ ۹۱درصد، بالاترین آمار را در بین تولیدات خودروسازان داخلی به خود اختصاص داده است. پس از سواری، تولید انواع وانت با ۱۶ هزار و ۶۷۶ دستگاه در جایگاه دوم قرار دارد. تولید وانت در سه ماه نخست امسال با رشد ۲/ ۵ درصدی همراه بود.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما