شرکت پارس اگزوز

شرکت تولیدی و صنعتی پارس اگزوز در سال 1353 تاسیس شده و فعالیت خود را با  تولید اگزوز انواع خودرو ها را با ایجاد نظام مدیریت کیفت بطور موثر آغاز کرده است .

این شرکت با بهره مندی از توانمندیهای علمی و تخصصی نیروی انسانی ، امور مهندسی و تسلط بر نرم افزارهای پیشرفته طراحی  و ساخت  تولید انواع اگزوز خودروهای سبک و سنگین را بر عهده دارد .

شرکت پارس اگزوز همزمان با فعالیت شرکت ایران ناسیونال ( نام قدیم ایرانخودرو) فعالیت خود را در تولید و تامین اگزوز خودرو های پیکان کار ، دولوکس و جوانان آغاز نمود و به مرور همکاری و تولید محصولات برای شرکتهای سایپا ، پارس خودرو  و گروه بهمن در دستور کار قرار گرفت  و با تولید اگزوز خودروهایی همچون شورلت ایران ، نوا ، بیوک کار با انها آغاز شد و اکنون حدود 50 سال است که با چندین شرکت خودرو سازی بزرگ در حال همکاری میباشد.

این مجموعه در کنار توسعه محصولات جدید برای خودرو های روز ، همچنان نسبت به تامین قطعات خودرو های قدیمی فعالیت داشته بنحویکه بر اساس میزان سفارشات از هرکدام از مدلها اقدام به تولید مینماید بطور مثال میتوان از اگزوز خودروهایی همچون شورلت رویال، جیپ شهباز،بی ام و 518، رنو 5 و ….. نام برد برد ضمن اینکه  سبد محصولات تولیدی این شرکت بیش از 300 مدل میباشد.

یکی از نقاط قوت شرکت پارس اگزوز انعطاف پذیری و تطبیق خود با نیاز بازار و مشتریان است بنحوی که در صورت هرگونه تغییرات و نیازمندیهای جدید خواسته شده از طرف مشتریان قابلیت ارائه و تحقیق و بررسی موضوع و جود داشته و دارد در همین راستا شرکت پارس اگزوز یک مرکز تحقیقات و مهندسی ایجاد نموده  و در این مرکز آزمون رایگان اگزوز خودرو ها خدمات خاص و نصب و حتی عیب  یابی این سیستمها انجام میشود بطوریکه در مواقعی حتی نیاز به تعویض و یا اصلاح اگزوز نیست و با اصلاح بخش دیگری بهبود حاصل میشود و این امر با فراغ بال و رضایت کامل توسط پرسنل پارس اگزوز برای مشتریان انجام میشود .

شرکت پارس اگزوز با تحقیقات و بررسی هایی که در بخشهای تحقیق و توسعه و مهندسی انجام میدهد نسبت به بررسی  Life Cycle  محصولات بر اساس تاثیر محیطهای بیرونی و درونی بر اگزوز خودرو ها اقدامات مهندسی و فنی مناسبی در طراحی محصولات و فرایندهای تولید آن مینماید تا علاوه بر رعایت اصول اصلی محصول باعث افزایش رضایت مصرف کنندگان نیز بشود .

وجوه تمایز شرکت پارس اگزوز با سایر تولید کنندگان اگزوز در کشور عزیزمان ایران عبارتند از :

  • مهندسی و تحقیق و توسعه سازمان و تولید محصولات مطابق نقشه و مدارک  فنی
  • استفاده از تکنولوژی های بروز در فرایند های تولید مانند ماشین آلات CNC(Computer Numerical Control) ، جوش های اتوماتیک و ….
  • وجود آزمایشگاه کنترل های ابعادی ، عملکردی و دوام
  • استفاده از روشهای حل مسئله مانند 8D,why,….. جهت ایجاد کیفیت مداوم و جلوگیری از مشکلات کیفی بصورت سیستماتیک
  • سهم بیش از 50% محصولات در بازار OEM(Original Equipment Manufacturer) یعنی شرکتهای خودرو سازی

و تولید بیش از 300 مدل محصول با رعایت الزامات کیفی (هیچ تفاوتی در خطوط تولید برای خودرو ساز و بازار مصرف A.M وجود ندارد)

  • نیروهای متخصص ، خلاق و جوان و با تجربه در کنار یکدیگر
  • وجود سیستم های مدیریت کیفیت مانند استانداردهای IATF 16949, ISO 9001 تاییدیه خودرو سازها و …
  • و….

شرکت پارس اگزوز در حوزه صادرات نیز از پتانسیل و آمادگی بالایی برخودار است بطوریکه تولیدات این شرکت توسط بازرگانان داخلی و خارجی به کشورهای همسایه صادر شده است گذشته این مهم توسط بازرگانان داخلی و خارجی به کشورهای همسایه ارسال و صادر شده است

شایان ذکر است بواسطه وجود خودرو های تولید داخل در کشورهای همسایه پتانسیل خوب و مناسبی در عرضه محصولات تحت صادرات برای اینگونه محصولات مصرفی مهیا میباشد و پارس اگزوز نیز بر این اساس تدابیر لازم اجرایی را اندیشیده و در برنامه های استراتژیک خود نیز مشخص نموده است.

استراتژی شرکت پارس اگزوز  تولید محصولات جدید منطبق با نیاز بازار و افزایش میزان سهم خود در صنعت خودرو سازی کشور است البته رقابتی نمودن قیمت محصولات و پاسخگویی به موقع و مناسب به نیازهای مشتریان 2 فاکتور اصلی تعریف شده در استراتژی سازمان میباشد .

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *