دلایل روشن شدن چراغ روغن موتور خودرو

آیا چراغ موتور شما روشن می شود؟ نماد رنگ نارنجی موتور در بر روی اتومبیل که به حالت نوک تیز در بیاید بسیار برای شما و اتومبیلتان آزار دهنده است و به نظر می رسد همیشه در بدترین زمان ممکن روشن می شود، اما نباید این مشخصه را نادیده بگیرید. بسیاری از مسائل وجود دارد که میتواند باعث ایجاد یک چراغ موتور از سنسور جریان هوای بد، جرم گرفته تا مشکلی در سیستم احتراق به وجود بیاورد. در نظر داشته باشید که کد گسل که باعث شده است در وهله اول چراغ موتور روشن شود در کامپیوتر پردازنده اتومبیل شما ذخیره میشود و میتوانید با استفاده از یک وسیله ساده با بلوتوث که به یک برنامه وصل شده است، آن را بازیابی کنید .

چراغ روغن موتور

نارسایی سنسور اکسیژن

سنسور اکسیژن( که گاهی اوقات سنسور 02 نیز نامیده می شود) میزان اکسیژن غیر قابل احتراق در سیستم اگزور ماشین را اندازه گیری میکند. این داده ها را به رایانه وسیله نقلیه ارسال میکند، که از آن برای تنظیم مخلوط هوا و سوخت وارد سیلندرها میشود که با توجه به روغن های صنعتی استفاده شده در آن بکار گرفته میشود. حتی اگر سنسور 02 نیاز به تعویض داشته باشد، موتور همچنان به کار خود ادامه می دهد اما بیشتر از حد معمول سوخت بیشتری مصرف خواهد کرد و در دراز مدت، یک سنسور بد 02 می تواند به مولفه هایی مانند جرقه و مبدل کاتالیزوری آسیب می رساند.

درپوش سوخت سست

درپوش سوخت شل یکی از متداول ترین مشکلاتی هست که میتواند چراغ موتور را روشن کند. درپوش بخش مهمی از سیستم تحویل سوخت خودرو است. این امر به ویژه مانع از دفع سوخت بنزین از مخزن سوخت می شود و به حفظ فشار کامل سیستم کمک می کند. اگر چراغ موتور شما بلافاصله پس از پر شدن روشن شود، در بعضی از اوقات نیاز به تعویض درپوش سوخت است. میتوانید از فروشگاهی که روغن صنعتی و یا روغن های گالف را خریداری میکنید درپوش سوخت اتومیبل را هم تعویض کنید.

خرابی مبدل کاتالیزوری

مبدل کاتالیزوری در سیستم اگزوز خودرو یکپارچه شده است. این مونوکسیدکربن حاصل از فرآیند احتراق را به دی اکسید کربن تبدیل می کند. این یک بخش نسبتا ساده است و اغلب نمیتوان از خرابی آن جلوگیری کرد. هر خودروی که با بنزین کار میکند و از روغن های به نام استفاده میکنند، یک مدل مبدل کاتالزوری دارد. به موقع انجام تعمیر و نگهداری منظم ( مانند تغییرات گریس صنعتی و یا روغن صنعتی) برای نگه داشتن مبدل کاتالزروی، یک فرایند مهم در اتومبیل خواهد بود.

مشکلات مربوط به سیم پیچ / احتراق

به عبارت ساده، سیم احتراق الکتریسیته ای که شاخه های جرقه برای احتراق سوخت و مخلوط هوا در سیلندرها نیاز دارند، تولید میکند. اتومبیل های کلاسیک یک سیم پیچ منفرد دارند، اما بسیاری از وسایل نقلیه مدرن از یک سیم پیچ در هر سلیندر استفاده میکنند. اگر یکی از این سیم پیچ های سیلندرها خراب باشد میتواند باعث ایجاد روشن شدن چراغ موتور اتومبیل شما گردد. البته شما میتوانید به منظور جلوگیری از این اتفاق از روغن توتال برای سیلندرها استفاده کنید.

جرقه ی سیم های اتومیبل

همانطور که از نام آن پیداست، جرقه سیم برق از سیم پیچ به جرقه زدن کلیه سیم ها منتقل میشود که البته بدون آن، مخلوط سوخت و هوا در سیلندرها مشتعل نخواهد شد. اکثریت قریب به یقین به اتفاق اتومیبل ها از یک سیم واحد برای هر سیلندر استفاده میشود اما امدل های مختلفی وجود دارد. برای جرقه نزدن این سیم ها و روشن نشدن چراغ موتور میتوانید از گریس های شل و یا گریس توتال در کنترل عملکرد موتور استفاده کنید.

خرابی سنسور جریان هوا

سنسور جریان هوا(MAF) میزان ورود هوا به موتور را کنترل می کند. این بخشی از سیستم مدیریت موتور است، بنابراین ماشین شما قادر به تغییر در ارتفاع نمیباشد. علائم نارسایی MAF شامل بی کار بودن، شروع مشکل و تغییر ناگهانی در موقعیت پدال گاز است. کاهش مسافت پیموده شده، گاز و توقف آن نیز میتواند یک مشکل MAF را نشان دهد و باعث روشن چراغ موتور ماشین خواهد شد.

خلاء نشت

هر ماشین دارای سیستم خلاء است که عملکرد متنوعی را انجام میدهد. تقویت کننده ترمز با استفاده از گریس های صنعتی و یا روغن توتال در حالت خلاء کار میکند و سیستم خلاء همچنین با مسیریابی دودها به دلیل تبخیر بنزین از طریق موتور، به کاهش انتشار مضر برای اتومبیل کمک میکند. این خلاء میتواند باعث روشن شدن چراغ موتور شود.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *