اولین شاسی بلند اسمارت به بازار می آید

اطلاعات منتشرشده از کمپانی آلمانی اسمارت نشان می دهد این خودروساز قصد دارد اولین شاسی بلند اسمارت را روانه بازار کند و به زودی کانسپت این خودرو معرفی خواهد شد.

نشان اسمارت در صنعت خودروسازی با خودروهای آفرودر شهری و کامپکت خود نظیر فورفور شناخته می شود، اما حالا با بازارسنجی کمپانی و رشد تقاضا برای کراس اوورها و شاسی بلندها، کمپانی اسمارت تصمیم گرفته است شاسی بلند اسمارت را طراحی و روانه بازار کند. بازار آمریکا تنها بازاری بود که مدل های بنزینی اسمارت همچنان در این بازار عرضه می شدند و پس از خروج اسمارت از این بازار حالا این نشان تنها مدل های برقی را تولید می کند. طبق گزارش هایی که از این کمپانی منتشر شده است، آن ها قصد دارند کانسپت اولین شاسی بلند اسمارت را  در ماه سپتامبر در نمایشگاه خودروی مونیخ رونمایی کنند که البته به تازگی طرح های مربوط به بدنه این شاسی بلند منتشر شده است.

اولین شاسی بلند اسمارت

تیم طراحی این خودرو توسط رییس بخش طراحی مرسدس بنز، گوردن واگنر، مدیریت می شود و سبک جدید طراحی های اسمارت را در این خودرو می بینیم. از ویژگی های این سبک می توان به چراغ های باریک و به‌هم متصل در جلو اشاره کرد که شبیه به این نوع طراحی را قبل تر در فولکس واگن ID.4 دیده بودیم. شاسی بلند اسمارت از دیگر محصولات این نشان بسیار پرمیوم تر و لوکس تر خواهد بود و تنها ویژگی هایی که از محصولات برقی به ارث می برد، دو رنگ بودن بدنه و سقف منحنی است.

گوردن واگنر، رییس بخش طراحی مرسدس بنز، در مورد اولین شاسی بلند اسمارت می گوید: «ما از این موقعیت استفاده کردیم تا شروع جدیدی برای نشان اسمارت داشته باشیم. در طراحی این خودرو سعی شده بلوغ جای طراحی بانمک قبلی را بگیرد.»

با وجود این که، شاسی بلند اسمارت بزرگ ترین محصول این نشان خواهد شد، اما از نظر اندازه در رده خودرویی مثل مینی کانتریمن قرار می گیرد. قطعات پلاستیکی در کناره های خودرو، خطوط برجسته طراحی و باربند باعث می شوند ظاهر خشنی را در این کراس اوور کامپکت داشته باشیم. با وجود ظاهر خشن و اسپرت قطعاً انتظار عملکرد آفرودی را نمی توان از این خودرو داشت. نکته دیگری که در طرح های اولیه این خودرو دیده می شود عدم وجود جلوپنجره است که برای یک خودرو تمام الکتریکی منطقی به نظر می رسد.

همان طور که می دانید، جیلی به عنوان بزرگ ترین سهام‌دار دایملر، قرارداد همکاری مشترک توسعه محصولات اسمارت را با دایملر آلمان پیش می برد و همین باعث می شود شاسی بلند اسمارت بر مبنای پلتفرم جدید کمپانی جیلی موسوم به SEA ساخته شود. این پلتفرم مختص به خودروهای تمام برقی است و ساختارهای تک، دو و سه موتوره را پشتیبانی می کند و خودروهای ساخته شده بر مبنای این پلتفرم میزان پیمایش حداکثری نزدیک به ۷۰۰ کیلومتر را با هر بار شارژ براساس استاندارد پیمایش NEDC ارائه می دهند.

اولین شاسی بلند اسمارت پیمایش ۳۲۰ کیلومتری را خواهد داشت، یعنی این خودرو دو برابر پیمایش اسمارت EQ فورتو را با هر بار شارژ دارد. از آن جا که پلتفرم جدید این خودرو قابلیت پشتیبانی ۸۰۰ ولت را داراست، احتمالاً شارژ سریع این خودرو حتا از مدل های EQ مرسدس بنز سریع تر خواهد بود. همچنین درون کابین این خودرو هم احتمالاً بالاترین سطح تکنولوژی مرسدس بنز را داریم و سیستم اطلاعات و سرگرمی هم در این خودرو چیزی شبیه به MBUX مرسدس بنز طراحی می شود.

پس از رونمایی از کانسپت در ماه سپتامبر، اولین شاسی بلند اسمارت در سال ۲۰۲۳ به فروش خواهد رسید و تبدیل به مهم ترین مدل اسمارت در طول تاریخ این نشان می شود.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *