آخرین فناوری های خودروسازی در عصر مدرن!

سیستم MBUX

«مرسدس! صدای موزیک را زیاد کن و بگو که آیا در هفته آینده، هوا بارانی است؟» این می تواند بخشی از مکالمه راننده با خودرویش باشد؛ البته در صورتی که خودروی این راننده، مرسدس بنز بوده و به سیستم « MBUX » مجهز باشد. سیستم MBUX یکی از آپشن هایی است که اخیراً مرسدس بنز در برخی از خودروهایش به کار می برد. این سیستم که مطیع فرمان های صوتی شماست، به گونه ای طراحی شده است که به مرور زمان و با مکالمه های بیشتر، مهارت بیشتری هم به دست می آورد!

Mercedes-MBUX-61

 

 

این سیستم دارای دو مانیتور بزرگ است که یکی در پنل داشبورد و دیگری پشت فرمان و به جای صفحه پشت آمپر تعبیه شده است. در واقع، مانیتور میانی است که پاسخ راننده را می دهد. MBUX به دلیل برقراری ارتباط با اینترنت می تواند وضعیت جوی روزهای آینده را برای شما پیش بینی کند. سیستم MBUX معروف به سیستم اطلاع رسانی – سرگرمی است.

 

 

 

درب مخصوص پیکاپ ها

تعداد زیادی از وانت ها و پیکاپ ها برای بارکشی و یدک کشی استفاده می شوند، اما معمولاً برای استفاده از آن ها مشکلاتی مثل ثابت نگه داشتن وسایل وجود دارد. در آخرین مهندسی ای که برای خودروها به کار رفته است، این مشکل تا حد زیادی مرتفع می شود. در تعریف این ویژگی که در حال حاضر روی چند مدل از پیکاپ های « GMC » تست شده، آمده است که این درب از قسمت های مختلف تاشو تشکیل شده است.

اگزوز پیکاپ پارس اگزوز

برای خرید آنلاین اگزوز خودرو کلیک کنید!

 

 

 

یکی از خصوصیات بسیار خوب این درب تاشو، این است که به صورت پله ای هم باز می شود و کمک می کند تا افراد به راحتی به قسمت باری پیکاپ تردد کنند. در قسمت داخلی این درب عقب، محفظه هایی وجود دارد که با باز و بسته شدن، این حالت ها را به وجود می آورند. یکی دیگر از نقاط قوت این درب تاشو، افزایش طول قسمت باری پیکاپ است.

 

سیستم وجود سرنشین در خودرو

با وجود این سیستم، کودکان بازیگوش و حیوانات خانگی شما نمی توانند در خودروی تان پنهان شوند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از خروج از خودرو و رفتن به منزل، به خاطر آورده باشید که کودکتان روی صندلی عقب خوابیده است. سیستم وجود سرنشین در خودرو، یکی از آخرین تکنولوژی های خودرویی است که برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی به شما کمک می کند. عملکرد این سیستم به گونه ای است که با هشدارهایی صوتی، شما را از وجود سرنشین در عقب کابین مطلع می کند.

اگزوز شورلت بلیزر پارس اگزوز

 

 

هیوندای ، یکی از سردمداران این تکنولوژی است، چرا که علاوه بر پخش هشدارهای صوتی، راه های دیگری هم برای بهبود عملکرد این سیستم ارائه کرده است. از جمله ویژگی های سیستم وجود سرنشین در خودروی شرکت هیوندای، فعال کردن خودکار بوق خودرو یا ارسال پیغام از طریق اپلیکیشنی مخصوص به راننده، به محض تشخیص حرکت در داخل کابین است.

 

سیستم تمرکز رانندگی و تشخیص چهره (DriverFocus)

بسیاری از خودروسازان در حال تلاش برای دستیابی به سیستم تمرکز رانندگی و تشخیص چهره هستند تا جزو اولین تولیدکنندگان خودروهایی با این آپشن باشند، اما تاکنون شرکت آلمانی «سوبارو» پیشقدم است. این سیستم بر رانندگی راننده تمرکز دارد، به این صورت که با تشخیص خواب آلودگی راننده، با هشدارهایی به صورت صوت یا تصویر، او را آگاه و بیدار می کند.

 

 

خودروی هوشمند

سنسورهای الکترونیکی و مادون قرمزی که در داخل کابین وجود دارد، این امکان را فراهم می کنند. جالب است بدانید که اگر در چنین شرایطی، راننده نتواند عکس العمل درستی از خود نشان دهد و سیستم تصادفی را پیش بینی کند، سیستمی به نام «EyeSigh» به صورت خودکار، عمل ترمزگیری را انجام می دهد و خودرو را متوقف می کند.

 

برای خرید آنلاین اگزوز بنز 220-280-230– کلیک کنید!

 

 

کارایی سیستم تمرکز رانندگی یا « DriverFocus » به همین جا ختم نمی شود. همان طور که در تیتر هم می بینید، عنوان تشخیص چهره آمده است. این سیستم، قابلیت تشخیص چهره افراد را نیز دارد. نکته دیگر در مورد این آپشن که حتماً شما را هیجان زده می کند، این است که طبق گفته شرکت خودروساز، این سیستم می تواند ویژگی های مورد علاقه پنج نفر را در حافظه خود نگه دارد؛ به این ترتیب با تشخیص چهره هر یک از این پنج نفر، ویژگی های مخصوص به آن ها را روی خودرو اعمال می کند. این ویژگی ها می تواند شامل هر گونه تنظیماتی چون تنظیم صندلی و … باشد.

سیستم خروج امن از خودرو

در ادامه بد نیست به آخرین تکنولوژی های به کار رفته در هیوندای اشاره کنیم. از این به بعد می توانید مطمئن باشید که اگر از نزدیک ترین فاصله هم از کنار خودروهای هیوندای بگذرید، مشکلی متوجه شما و خودروی هیوندای نخواهد شد؛ چرا که در سال جدید، خودروهای هیوندای به دوربین هایی در اطراف خود مجهز خواهند شد که می توانند حتی نقاط کور را هم تشخیص بدهند. در واقع، این دوربین ها و هشداردهنده های داخل کابین هستند که عملکرد سیستم خروج امن از خودرو را ممکن می سازند.

 

با وجود این دوربین ها، اطراف خودرو تا شعاع زیادی تحت کنترل است و در صورت نزدیک شدن شیء یا وسیله نقلیه ای به خودرو، سرنشینان از وجود آن مطلع می شوند و درب ها باز نمی شود. این هشدار با نمایش علامت خطر در قسمت چراغ های پشت آمپر و پخش صوتی مشخص می شود.

 

بیشتر مردم فکر می کنند این آپشن فقط برای خودروهای هیوندای در دسترس است، اما لازم است اشاره کنیم خودروسازان دیگری چون آئودی هم از این امکان در خودروهای خود بهره می برند. تنها تفاوت این است که هیوندای نسبت به رقبای خود، قیمت پایین تری برای این آپشن در نظر گرفته است.

 سیستم سوپرکروز

دلایل مختلفی وجود دارد که مانع رانندگی صحیح راننده می شود، اما اگر این دلایل، متوجه شرایط جسمانی راننده باشد، قطعاً شرایط سخت تر و خطرناک تری پیش روی سرنشینان آن خودرو است. سیستم سوپرکروز در چنین شرایطی، خودرو را به حاشیه اتوبان هدایت کرده و با مرکز امداد و نجات ارتباط برقرار می کند. به نظر شما آیا این آپشن، هیجان انگیز نیست؟

 

حتماً شما هم مثل من می خواهید بدانید خودروی کدام کمپانی، قرار است به این سیستم مجهز شود؟ جنرال موتورز، خودروسازی است که وعده داده است تا سال 2020 تعدادی از خودروهایش را به سیستم سوپرکروز مجهز کند. این آپشن در حال حاضر فقط روی مدل CT6 جنرال موتورز اعمال می شود.

اگزوز بیوک کادیلاک شورلت نوا پارس اگزوز

 

قبل از اینکه به سراغ تکنولوژی بعدی برویم، باید یادآور شویم که عملکرد سیستم سوپرکروز تنها محدود به موارد فوق نیست. خودرویی که مجهز به این سیستم باشد، می تواند در هر شرایطی کنترل خود را به دست بگیرد. سوپرکروز با کمک نقشه های آنلاین و دوربین های خود، به راننده امکان می دهد که بدون دست رانندگی کند!

 

سیستم کنترل از راه دور

به کمک این سیستم می توان خودرو را از طریق یک برنامه نرم افزاری کنترل کرد. تسلا یکی از طرفداران اصلی این سیستم است که قرار است در آینده ای نزدیک، خودروهایش را به آن مجهز کند. این برنامه، محدودیت خاصی ندارد و شما نه تنها در داخل خودرو بلکه وقتی در خارج آن هستید، می توانید خیلی راحت با ماشین خود در خیابان ها دور بزنید، فلشرتان را روشن کنید و راهنمای چپ و راست یا بوق بزنید.

 

سیستم شارژ بی سیم

شاید شنیده باشید اخیراً گوشی هایی تولید شده اند که بدون سیم، شارژ می شوند. ظاهراً خودروسازان هم به این ویژگی علاقه مند شده اند، چرا که در سال جاری میلادی، خودروهایی برقی تولید خواهند شد که بدون سیم در ایستگاه شارژ خود قرار می گیرند و بدون برقراری هیچ گونه تماسی، باتری شان شارژ می شود. یکی از شرکت هایی که برای اجرای این طرح، پیشقدم شده، شرکت «بی ام و» آلمانی است.

 

 

این کمپانی اعلام کرده که نحوه اجرایی شدن این طرح، این گونه است که پدهایی مسطح را در ایستگاه ها نصب می کند و خودروها باید در نزدیکی یا روی آن قرار بگیرند تا شارژ شوند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *